Thorsminde Coastal Roklub

eRoning i TCR hitter.
Mange deltagere allerede på 3. uge efter aktivitetens igangsætning!

Ingen tvivl, Thorsminde Coastal Roklub har ramt rigtig, ved at igangsætte eRoning i klubbens regi.- eRoning er struktureret rotræning på C2 romaskine, hvor deltagerne ror på hold/individuelt "sammen" med en virtuel instruktør, der guider deltagerne igennem et træningsprogram program, som også indeholder ro tekniske fokuspunkter.
- eRoning er effektiv styrke & konditionstræning!
- eRoning er virtuel træning, hvor alle programmer findes på en hjemmeside, etableret af Dansk Forening for Rosport / eRoning!
- Ved eRoning har Thorsminde Coastal Roklub altid ved klubbens holdtræning kvalificerede instruktører til stede, der supplerer den virtuelle træning, således alle deltagere, nye som gamle, kommer sikkert og trygt igennem træningsprogrammet!


Thorsminde Coastal Roklub startede for 3 uger siden med et tilbyde 1 x ugentlig eRoning for hold.
Allerede på nuværende tidspunkt er dette tilbud udvidet, grundet meget stor søgning, så der gennemføres 2 gange holdtræning om ugen!

NU eRoning på hold, mandage kl 18:00-19:00 & 19:00-20:00 i Thorsminde Hallen

Max. 8 deltagere pr. hold

Tilmelding ved roklubbens rochef Gitte SMS 3028 7279

Tilmelding/deltagelse ud fra princippet "først til mølle"!


eRoning i Thorsminde Coastal Roklub er blevet etableret og igangsat på baggrund af en fantastisk stor støtte fra;

 

Holstebro Idrætsråd – DIF/DGI foreningspulje & C2Shop-Reiner Modest

Roklubben har på baggrund af af støtte til opstarten af eRoning i TCR kunnet indkøbe nye C2 romaskiner, stor TV skærm, et godt stor lydanlæg, PC osv, så aktiviteten kan gennemføres i Thorsminde Hallen!25.10.2022-ni

 

 

 

Facebook

Kalender


Copyright © 2015.